Haber

AK Partili İzmirli kadınlardan depremzedelere mutfak seti desteği

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı’nın 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremden etkilenenler için başlattığı “Sıcak Sofralar Mutfak Takımı Yenilen Kampanyası”na AK Parti İzmir İl Kadın Kolları üyeleri de destek verdi.

AK Parti İzmir İl Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı’nın başlattığı ve katılımıyla desteklenen “Sıcak Sofralar Yeniden Mutfak Takımı” kampanyası kapsamında İzmir’den deprem bölgesine yardım TIR’ı gönderildi. 70 vilayet.

Açıklamada görüşlerine yer verilen AK Parti İzmir İl Kadın Kolları Başkanı Dilek Yıldız Büyükdağ, örgüt olarak depremin etkili olduğu illere yardım için ilk günden itibaren seferber olduklarını belirtti.

İl Başkanlığı uyumunda depremzedelerin acil durum malzemelerine ulaşmasında deprem bölgesine gönderilen TIR’ların esas alındığını belirten Büyükdağ, şunları kaydetti:

“Kadın Kolları olarak yaptığımız ziyaretlerde toplam 7.831 kişiye ulaştık. Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığımız tarafından 22 Şubat’ta başlatılan ve 70 ilin katılımıyla desteklenen ‘Sıcak Sofralar Yeniden Mutfak Takımı’ kampanyası için bir araya geldik. Kampanyanın AK Parti İzmir Kadın Kolları Teşkilatı “İl ve ilçe teşkilatımızın tüm üyelerinin desteğiyle 1100 koli hazırladık. Hazırladığımız mutfak takımlarını Gaziantep Nurdağı’na gönderiyoruz. İnşallah 8 Mart’ta AK Parti İzmir Kadın Kolları Teşkilatı olarak bölgeye giderek Nurdağı’nda mutfak takımlarımızı dağıtıp depremzedelerimizi ziyaret edeceğiz.”

haber-karapurcek.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu