Haber

Aynı pazar, aynı ürün! Fare skandalından sonra mide bulandırıcı bir olay daha

Yozgat’ta bir grup üniversite öğrencisinin doğum günü kutlaması için aldıkları cips paketinde fare bulunduğu iddialarının ardından zincir marketin diğer şubesi mide bulandırıcı bir olayla bir kez daha gündeme geldi. Ünlü zincir mağazadan aldığı cipsleri sosyal medyada paylaşan genç bayan, hangi hayvan olduğu belli olmayan içinden saç ve tüy gibi bir şeyin çıktığını savundu.

BÖCEK Mİ, KATİL Mİ?

Söz konusu sahneler sosyal medyanın gündemine oturdu. Görüntülerdeki cismin böcek mi yoksa başka bir şey mi olduğu anlaşılamadı.

“BÖYLE BİR OLAY MÜMKÜN DEĞİL”

Öte yandan cips paketinde fare ölüsü olduğu iddiaları hakkında açıklama yapan zincir market, bunun mümkün olmadığını söyledi. Market, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Sosyal medyada ve bazı çevrimiçi haberler Mevcut üretim sürecinde böyle bir olay mümkün değil. Türkiye’de her gün milyonlarca tüketicinin alışveriş yaptığı BİM mağazalarında satışa sunulan tüm eserler titizlikle denetlenmekte ve hiçbir koşulda tüketiciyi aldatmaya veya sağlığını riske atmaya izin verilmemektedir. Private label çalışmalarımızı üreten tüm tedarikçilerimiz ve üretim adımlarımız, kalite kontrol ekiplerimizin yönetiminde yetkili bağımsız kontrol kuruluşları tarafından düzenli olarak denetlenmektedir. BİM, müşterilerine hiçbir zaman sıkıntılı bir eser satmadı, bundan sonra da satmayacak.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu