Haber

AK Partili Aydemir, Ekrem İmamoğlu’nun mahkûmiyet kararını değerlendirdi

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun mahkûmiyet kararını değerlendirirken, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun altılı masada aday olmasının önüne geçilmeye çalışıldığını belirterek, “Dolayısıyla bu tür aparatları kullanma girişimleridir.” söz konusu.

Aydemir, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında Kızıl Elma insansız hava aracının test uçuşunu başarıyla tamamladığını hatırlattı.

Türkiye’nin “göklerde” olduğunu ifade eden Aydemir, bu başarının sadece Türkiye’nin değil barış isteyen herkesin içini rahatlattığını söyledi.

Savunma sanayisindeki gelişme ve başarıların insanlığın huzuruna katkı sağlayacağına işaret eden Aydemir, Kızıl Elma’yı geliştirip üreten Bayraktar ailesine teşekkür ederek; Ona iyi dileklerde bulundu. Aydemir, “Bu milletin mensubu olan bütün Türk milleti İHA’mız Kızıl Elma’dan memnun, rahatlamış durumda” dedi. dedi.

MİT’in düzenlediği sınır ötesi harekâtla MİT’in hava saldırılarını düzenleyen ve propaganda yapan 2 PKK’lı teröristi sarı çuvala koyduğunu vurgulayan Aydemir, “Türkiye’de geçmişte bu savunma sanayi teçhizatı yoktu, biz de vardık. çok şehit veriyorduk. Şimdi nokta operasyonları yapıyoruz.” sözünü kullandı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun mahkûmiyet kararına değinen Aydemir, mahkemelerde siyasetin asla işin içine girmediğini söyledi. İlk mahkeme kararının sorgulanmasını doğru bulmadığını ifade eden Aydemir, kararın temyiz ve Yargıtay’da görüşüleceğini hatırlattı. İbrahim Aydemir dedi ki:

“Rahmetli Mahir Kaynak, ‘Gelişimin aktörlerine bakın, gelişme hangi aktörden yararlanıyorsa arkasında o ve şirketi var’ dedi. CHP ızdırap içinde, Genel Başkanına ‘adayımız bu’ diyemeyecek kadar korkmuş ve çekiniyor.Çünkü altısı masada.Kemal Kılıçdaroğlu’na karşı gelişmiş bir duruş var, onun olmaması için bir çaba var. Bir aday. Onun için bu tür aygıtları kullanma girişimleri var. Bütün bunlar tartışmanın temelinde bile milleti rahatsız ediyor. Cumhurbaşkanımızın karşısında adayın kim olursa olsun hiç önemi yok. “Başbakanımız var, cumhurbaşkanlığımız var. , millete hizmetlerimiz var. Allah’ın izniyle bu millet kendisine yapılan hizmetleri unutmayacak.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu